Yıldız Teknik Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Mesleki Deneyim
AKADEMİK ÜNVANLAR / GÖREVLER
Prof.Dr., YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, Kimya-Metalurji Fakültesi, 2003 - Devam Ediyor
Doç.Dr., YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, Kimya-Metalurji Fakültesi, 1996 - 2003
Yrd.Doç.Dr., YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, Kimya-Metalurji Fakültesi, 1991 - 1996
, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, Kimya-Metalurji Fakültesi, 1989 - 1991
MESLEKİ ve İDARİ DENEYİMLER
Rektörlüğe Bağlı Komisyon Üyesi, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Etik Kurulu, , 10.09.2016 - Devam Ediyor
Akademik Kurul Üyesi, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Fakülte Yönetim Kurulu Üyesi, , 20.08.2015 - Devam Ediyor
Bölüm Başkanı, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Metalurji ve Malzme Mühendisliği, , 10.06.2015 - 20.10.2016
Akademik Kurul Üyesi, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Fakülte Kurulu Üyesi, Fakülte Kurulu, 12.03.2015 - Devam Ediyor
Anabilim/Bilim Dalı Başkanı, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, , 06.12.2004 - Devam Ediyor
Bölüm Başkan Yardımcısı, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü, , 10.10.1996 - 20.10.2005
YÖNETİLEN TEZLER
Doktora, C.Balaban, "Demir Esaslı Toz Metalurjik Parçalarda Sinterleme Esnasında Yapılacak Sinter Sertleştirmenin Malzeme Üzerindeki Fiziksel, Mekanik, Mikroyapı Özelliklerine Etkisinin Araştırılması", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Devam Ediyor.
Doktora, R.Uzun, "Düşük Karbonlu Çelik Sacların Şekillendirilmesi Sırasında Ortaya Çıkan Problemlerin Çözümüne Yönelik Optimum Üretim Proses Parametrelerinin Belirlenmesi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Devam Ediyor.
Yüksek Lisans, M.Gönen, "Ön Alaşımlanmış Metal Tozlarının Mikro Yapısı ve Mekanik Özellikleri Üzerinde Sinter Sertleştirme Prosesinin Etkisinin Araştırılması", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Mart, 2018.
Yüksek Lisans, E.Yiğitoğlu, "Yeni Nesil Yüksek Mukavemetli Twip ve Martenzitik Çelik Saç Malzemelerin Otomotiv Sektöründe Kullanım Alanlarının Geliştirilmesi,Mikroyapı ve Mekanik Özelliklerinin Araştırılması", Yıldız Teknik Üniversitesi , , Ocak, 2016.
Yüksek Lisans, E.Özcan, "Çelik Sacların Biçimlendirme Özelliklerini Etkileyen Parametrelerin Araştırılması ve Biçimlendirme Sınır Diyagramlarının İncelenmesi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2015.
Yüksek Lisans, A.Siyanbaş, " AA Alüminyum Alaşımlarının ikiz Merdaneli Sürekli Döküm Yöntemi ile Üretilmesi ve Termomekanik Proses Parametrelerinin Etkilerinin Araştırılması, 2011", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2011.
Yüksek Lisans, E.Yılmaztürk, "Çeliklerde Süper ince taneli Yapı Üretim Prosesleri ve bu Yapıların Endüdtriyel Yönleri", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2010.
Yüksek Lisans, M.Onursal, "Uçaklarda Kullanılan Metal Malzemelere Uygulanan Tahribatsız Muayeneler", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2010.
Yüksek Lisans, D.Arpaçay, "Microstructure Evolution during High Pressure Torsion of AZ80 Magnesium alloy", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Ocak, 2009.
Yüksek Lisans, A.Metin, "Türkiye'de AOD konverteri ile Paslanmaz Çelik Üretiminde Proses Parametrelerinin Malzeme Özelliklerine Etkisi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2008.
Yüksek Lisans, O.Yılmaz, "Toz Metalurjisi Yöntemi ile Üretilen Kesiçi Uçların Proses,Yapı ve Mekanik Özellikler İlişkisi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2006.
Yüksek Lisans, I.Cömert, "Biyomalzemelerin Gelişimine Toz Metalurjisinin Etkisi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2005.
Yüksek Lisans, E.Ateş, "Spiral Kaynaklı Mikroalaşımlı Petrol ve Doğalgaz Boru Hatlarının Üretim Prosesinin, Malzeme Özelliklerinin ve Kaynak Parametrelerinin İncelenmesi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2004.
Yüksek Lisans, T.Yüksel, "Termomekanik Proseslerin Demir ve Demir Dışı Malzemelere Endüstriyel Uygulamaları ve CuZn37 Alaşımı Üzerinde Deneysel Bir Çalışma", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2003.
Yüksek Lisans, Z.Cömert, "Akışkan Yataklı Fırında Nitrasyon İşlemleri", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2002.
Yüksek Lisans, S.Polat, "Standartların Kaliteyi Geliştirme Üzerindeki Etkileri ve ISO9000 Standartları", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 2001.
Yüksek Lisans, A.Sezer, "Çelik Sacların Sıcak Haddelenmesinde Haddeleme Kuvvetinin Deneysel Modellenmesi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 1999.
Yüksek Lisans, M.Daylan, "Paslanmaz Çeliklerde Sürünme", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 1996.
Yüksek Lisans, T.Topateş, "Mikroalaşımlı Çeliklerin Termomekanik İşlemi Sırasında Değişen Proses Parametrelerinin Mikroyapı ve Mekanik Özellikler Üzerine Etkisi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Temmuz, 1995.
Yüksek Lisans, İ.Biliz, "SHS Yöntemiyle Üretilen Co ve Cr Takviyeli Tabakalı NiAl'ın Mikroyapı ve Mekanik Özelliklerinin İncelenmesi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Devam Ediyor.
Yüksek Lisans, A.Gökduman, "Yüksek Performanslı Nano Taneli Bakır ve Bakır Alaşımlarının Eş Kanallı Açısal Presleme Yöntemiyle Üretimi ve Geliştirilmesi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Devam Ediyor.
Yüksek Lisans, İ.Ünlü, "Sinter sertleştirme uygulamaları için demir esaslı çelik tozlarının karakterizasyonu ve mekanik özelliklerinin iyileştirilmesi", YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ , Devam Ediyor.
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2019
Yıldız Teknik Üniversitesi BAP Koordinasyon Birimi