General Information

Institutional Information: Faculty Of Civil Engineering, Civil Engineering Department, Construction Management
Research Areas: Civil Engineering, Building Management, Construction Management, Project and Construction Management

Metrics

Publication

60

Citation (WoS)

94

H-Index (WoS)

4

Citation (Scopus)

140

H-Index (Scopus)

5

Project

12

Intellectual Property

1

Thesis Advisory

6

Open Access

46
UN Sustainable Development Goals

Biography

Dr. Öğretim Üyesi Hande ALADAĞ

    Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde tamamlayan Hande ALADAĞ, 2010 senesinde YTÜ Konut Üretimi ve Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı “Kültür Varlıklarının Korunmasında Koruma Yönetimi Süreci” başlıklı tez çalışmasıyla tamamlamıştır. 

    2017 yılında ise Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık alanında Yap-İşlet-Devret Tipi Ulaştırma Projeleri İçin Çok Aracılı Risk Paylaştırma Modeli” başlıklı tezini tamamlayarak doktora derecesini almıştır. Doktora tez çalışmasından ürettiği “Çok Aracılı Risk Paylaşım Sistemi” başlıklı patent başvurusu ise 2018 yılında ulusal patent enstitüsü tarafından tescillenmiştir.

     2018 yılından bu yana  Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Hande ALADAĞ, Aralık 2020-Aralık 2022 tarihleri arasında YTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı görevini üstlenmiştir.

     Araştırma alanları arasında proje yönetimi, sürdürülebilir mimari, sözleşme ve uyuşmazlık yönetimi, risk yönetimi, yapı bina modellemesi yer alan Hande ALADAĞ, uluslararası dergilerde hakemlik görevleri ile birlikte araştırma konuları ile ilgili yurt içi ve yurt dışındaki konferanslarda birçok bildiri sunmuş, ulusal ve uluslararası dergilerde makaleleri yayınlanmıştır.

Contact

Email
haladag@yildiz.edu.tr
Web Page
https://orcid.org/0000-0001-7627-8699
Office Phone
+90 212 383 5258
Office
B 1-063
Address
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı İşletmesi Anabilim dalı 1-063 Davutpaşa Kampüs Esenler İstanbul