Genel Bilgiler

Biyografi

2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans eğitimini tamamladı.  2003 yılında Viyana Teknik Üniversitesi'nde bir yıllık dil kursundan sonra burada yüksek lisans eğitiminde bulundu. 

2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği, Makine Teorisi ve Kontrol Anabilim Dalı'nda akademik kadroya girdi ve yüksek lisans eğitimine burada devam etti. 2007 yılında "Raylı Sistem Araçlarının Modellenmesi ve Titreşimlerinin Kontrolü" başlıklı yüksek lisans tezini İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Projem İstanbul kapsamında gerçekleştirdi.

Metro İstanbul A.Ş.'nin projelendirip ürettiği çift fonksiyonlu yerli tramvay aracı olan "İstanbul Tramvayı" projesinde 2009-2014 yılları arasında Raylı Taşıt Dinamiği ve Simülasyonları konusunda Ar-Ge birimine danışmanlık yaptı. Aynı projede, İstanbul Tramvayı'nın gürültü ve titreşim testlerini gerçekleştirdi. 2013 yılında "Hafif Raylı Sistemlerin Titreşimleri ve Kontrolü" başlıklı doktora tezini tamamladı.

2015 yılında Makine Mühendisliği bölümünde Yrd.Doç.Dr. olarak atandıktan sonra, lisans eğitiminde "Raylı Sistemler" ve lisansüstü eğitiminde ise "Raylı Sistemlerin Dinamiği" başlıklı iki yeni dersi açtı. Halen bu derslerle birlikte, Mekanik Titreşimler, Otomatik Kontrol, Sistem Dinamiği, Temel Bilgisayar Bilimleri, Endüstriyel Kontrol Uygulamaları ve Proses Kontrol derslerini yürütmektedir.

2016 yılında Makine Teorisi, Sistem Dinamiği ve Kontrol Anabilim Dalı'nda "Titreşim Araştırmaları ve Kontrolü", "Otomatik Kontrol Laboratuvarı" ve "Raylı Sistem Araştırmaları Laboratuvarı" adında üç farklı laboratuvarın kurulmasında yer aldı.

Araştırma konuları ağırlıklı olarak; demiryolu taşıtları ve üstyapısında modelleme, simülasyon ve dinamik analizler ile birlikte titreşimlerinin pasif ve aktif kontrolüdür.

Kurum Bilgileri

Birim
MAKİNE FAKÜLTESİ
Bölüm
MAKİNE MÜH.BÖLÜMÜ
Ana Bilim Dalı
MAK.TEO.SİS.DİNA.VE KONT.

İletişim

E-posta
mmetin@yildiz.edu.tr
Diğer E-posta
metinmuzaffer@gmail.com
Web Sayfası
http://avesis.yildiz.edu.tr/mmetin/
Ofis
O Blok Zemin Kat (Raylı Sistem Arş. Lab.)
Posta Adresi
Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Müh. Bölümü Beşiktaş 34349 İstanbul