Genel Bilgiler

Biyografi

1981 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’un Karayazı lisesinde bitirdi. 1996 yılında Karayazı Lisesini birincilikle bitirdi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünü 1996 yılında kazandı ve 2000 yılında mezun oldu.  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde 2011 yılında  Yüksek lisans  eğitimine başlayarak 2013 yılında Yüksek Lisans mezunu oldu. Erkan Çiçek; “ Medya okuryazarlık düzeyi ile medya kullanımı arasındaki İlişki: İletişim Meslek Lisesi öğrencileri üzerine bir alan araştırması” adlı tez çalışmasını 2013 yılında tamamladı.

                1997 yılından bu yana medya sektöründe (Kanal E, TRT 1, Kanal 6, Senkron TV, MMC TV, Şişli Gazetesi, Objektif Gazetesi ile Vizontele, Radyo Televizyon, Stüdyo ve Yedi Renk Dergilerinde) çalışan Çiçek; Muhabir, Redaktör, Kurgu ve Editörlük gibi görevlerde bulundu. Dünden bugüne 29 tane Kısa Metrajlı filme imza atan Çiçek; Yurt içi ve yurt dışı birden fazla ödüle layık görüldü.

                Şuan Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde Dr. Öğretim Görevlisi olan Çiçek;  ayrıca Nişantaşı Üniversitesi ve Gelişim üniversitesinde de kısmi zamanla dersler vermektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Bölüm
Sanat Bölümü
Ana Bilim Dalı
Fotograf ve Video Anasanat Dalı

İletişim

Web Sayfası
https://avesis.yildiz.edu.tr/ercicek
Ofis
Sanat Tasarım Fakültesi Taş Bina B 2018