Duyurular & Dokümanlar

Devre Teorisi Muafiyet Hakkında Bilgilendirme
Duyuru
13.02.2020

Bu dönem devre teorisi lab muafiyet notu 40 olarak belirlenmiştir. Muafiyet listesinde bilgileri olmayıp geçmiş yıllarda laba katılmış ve 40 veya üzeri not alıp muaf olmak istiyorsanız hbavci@yildiz.edu.tr adresine mail gönderebilirsiniz. Mail yazarken okul numaranızı ve grup numaranızı yazmayı unutmayın.

Devre Teorisi Gruplar ve Muafiyet Hakkında Bilgilendirme
Duyuru
10.02.2020

Daha önce yapmış olduğumuz duyurudaki 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pz6rkRDf2a88PDHtFMy_bZcPwwES_4tEZRViF3SMOZQ/edit#gid=749430984

adresi e tablo olarak kaydedilmiş olup sadece tarih ve muaf olan öğrencilerin bilgileri güncellenmektedir. (Sadece bu e-tablo geçerlidir.)


Gelen mesajlara istinaden eğer grup arkadaşınız yoksa veya kaydını dondurmuşsa bize bildirmenize gerek yok çünkü karışıklık çıkmaması açısından gruplarda güncelleme yapmamaktayız. Ancak lab esnasında sadece o haftaya özgü olmak koşuluyla sizleri grup arkadaşı olmayan başka gruplarla birleştirmekteyiz. 


Ayrıca her grubun başında masa no yazmaktadır. Örneğin masa numaranızda "5" yazıyorsa siz 5. masaya oturmalısınız ve 5 numaralı multimetreyi kullanmalısınız. Multimetre ders esnasında hocalarınız tarafından anlatılacaktır. Fakat ön bilgilendirme olması için yazıyorum.

-Derse başlamadan önce multmetre kontrol edilir. Eğer bozuksa bildirilir. 

-Multimetre deney esnasında bozulursa sigortası öğrenci tarafından değiştirilir.

-Ders sonunda multimetre bizzat hocanızın yanında kontrol edilir. Bozuksa sigorta değiştirilir. Eğer kontrol edilmezse grubun lab notu sıfır olarak kabul edilir. 

- Böylece bir sonraki grup için için multimetre kontrol edilmiş olur.

Devre Teorisi Malzeme Listesi
Duyuru
8.02.2020

Malzeme listesinden her grubun bir kit alması yeterlidir. İlk laba gelmeden önce malzemelerinizi eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir.

Malzeme Listesi 2019 - 2020 Bahar.p....pdf Creative Commons License

Devre Teorisi Deney Föyü, Gruplar ve Lab Tarihleri
Duyuru
8.02.2020

13/02/2020 başlayacak olan devre labı için gerekli föy ektedir. Her öğrencinin laba geldiğinde kendi föyünü getirmesi beklenmektedir. Her deney için laba gelmeden önce yapmanızı beklediğimiz ön hesaplamalar mevcuttur. (Yapılması gereken ön hesaplamalar kalın fontla belirtilmiştir gerekli açıklama föyde mevcuttur. ). Laba gelmeden önce föyü mutlaka okuyup gerekli ön çalışmayı bireysel olarak yapınız.


Deneyler iki kişilik gruplar halinde yapılacaktır. Daha önce duyurulan malzeme listesinden her grubun bir kit alması yeterlidir. İlk laba gelmeden önce malzemelerinizi eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir.


Muafiyet listesi, lab grup listeleri ve haftalık lab takvimi aşağıdaki linkte mevcuttur. Hangi grupta olduğunuza ve grubunuzun lab tarihine dikkat edininiz. Grubunuz dışında laba girmenize izin verilmeyecektir.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pz6rkRDf2a88PDHtFMy_bZcPwwES_4tEZRViF3SMOZQ/edit#gid=749430984

Son olarak donanım anabilim dalının youtube hesabından, basit devre elemanları, board ve multimetre kullanımı, multimetre sigorta değişimi vb. hakkındaki videoları laba gelmeden önce izleyiniz.

https://www.youtube.com/user/ytudonanim/videos

2019_2020 Bahar_Devre_Foy.pdf Creative Commons License