Genel Bilgiler

Biyografi

1980 Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamlayarak 1998 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

1999 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’ne birincilikle girdi. Bu okuldan 2003 yılında mezun oldu. Aynı yıl İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Müziği Bölümü’nde Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça’nın danışmanlığında Yüksek Lisansını tamamladı.

2005 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

2006 yılında Yüksek Lisansını tamamlayıp “Tenor Sesler İçin Farklı Tarzlarda Uygulama Çalışmaları”  başlıklı tezini hazırlayarak ve ilk CD çalışmasını yaptı.

2003 – 2007 yılları arasında Taksim AKM ve İTÜ Mustafa Kemal Amfisinde solo konserler verdi.

2007 – 2008 yıllarında T.C. Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nun konserlerine misafir sanatçı olarak katıldı.

2010 – 2013 yıllarında Kadir Has Üniversitesi Türk Müziği Korosunda Eğitmen olarak görev aldı.

2012 Eylül’de kendi söz ve bestelerinin de yer aldığı ilk solo albüm çalışması, AJ Müzik etiketiyle yayınlandı.

2013 Şubat’ta Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Müzik Toplulukları Ana Sanat Dalında Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 

2013 Eylül’de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Din Musikisi Doktora Programı’na girdi. Çalışması tez aşamasındadır.

2013- 2016 yıllarında T.C. Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun konserlerine misafir sanatçı olarak katıldı.

2014 Ekim’den itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) Fındıkzade Müzik İhtisas Merkezi’nde Usta Öğretici olarak görev yapmaktadır.

Kurum Bilgileri

Birim
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Bölüm
Müzik ve Sahne Sanatları Böl.
Ana Bilim Dalı
Müzik Toplulukları Anasanat Dalı

İletişim

E-posta
lkaya@yildiz.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.yildiz.edu.tr/lkaya
Ofis
Sanat ve Tasarım Fakültesi C Blok 3012
Posta Adresi
leventkaya_222@hotmail.com