Announcements & Documents

Malzemelerin Optik Özellikleri Laboratuvarı- Grafik Dataları
Report
10/30/2023

Laboratuvar dersinde 3 adet farklı türde camın grafiklerini yorumlandırmıştık. Yorumlarını yaptığımız bu grafiklerin excel verileri ekte bulunmaktadır. Bu verileri kullanarak, bu camların grafiklerini tekrar çizip, laboratuvar föyünüzde yazılmış soruları cevaplandırınız. Grafikleri excel üzerinden çizerken, grafik çizme kurallarına ( eksen isimleri, boşluklar, vb) uyunuz. Grafikleri rapor formatına uygun olarak çıktı alabilirsiniz. Raporunuzda grafikler ve sorular hariç diğer tüm cevap,yazı ve yorumları elle bireysel olarak yazmanız gerekmektedir. 

Yazdığınız raporları deneyi yaptığımız günden bir sonraki cuma günü saat 17.00'a kadar KMC 105 no.'lu laboratuvara getirip teslim ediniz. Raporunuzu teslim etmeden önce, raporunuzu taratınız ve grubunuzdan seçtiğiniz bir kişide taratılmış tüm raporları bir zip dosyasında toplayıp, uekim@yildiz.edu.tr mail adresine mail olarak gönderiniz. 

Not: Raporunuzdaki sorular literatür taramasını zorunlu kılmaktadır. Yaptığınız bu literatür taraması sonucunda elde ettiğiniz linkleri de elle yazmayıp çıktı alabilirsiniz. 

İyi çalışmalar...

Malzemelerin Optik Özelliikleri Den....xlsx Creative Commons License