Genel Bilgiler

Biyografi

             Prof. Dr. Muhammet Kurulay, Trabzon'nun Of ilçesinde doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da(1997), Üniversite lisans eğitimini A.Ü. (2001), yüksek lisans ve doktora eğitimini Y.T.Ü. de tamamladı(2009). 2010-2011 yılları arasında ABD de University of Connecticut’ta misafir öğretim elemanı olarak bulundu. Çeşitli üniversitelerde dersler verdi. Bulunduğu fakültede 2014-2016 yılları arasında dekan yardımcılığı ve üniversitede bulunan Yıldız Teknopark'ta aynı dönemde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünde çalışmalarına devam etmektedir.

             46 adet basılan makalesi ve 50’yi aşkın uluslararası konferanslarda sözlü bildiri sunmuştur. 3 akademik dergide baş editörlük, birçok akademik dergide hakemlik ve çeşitli alanlarda bilimsel jüri üyeliğinde bulunmaktadır. 2 doktora  ve 2 yüksek lisans öğrencisine danışmanlık yapıb mezun etmiştir. Yaptığı çalışmalar 340 civarı atıf almıştır. 6 adet uluslararası alanda yayınlanmış kitabı ve 2 adet ulusal kitap bölüm yazarlığı bulunmaktadır. 4 adet teknoparkta sonlanmış projede ve 3 adet üniversite BAP projesinde yürütücülük yapmıştır.

            Yurtdışında ve Türkiye’de akademik ve mesleki alanlarda uluslararası onlarca konferans, seminer organizasyonu yapmış ve yürütmüştür.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 


Kurum Bilgileri

Birim
Kimya-Metalurji Fakültesi
Bölüm
Matematik Müh.Bölümü
Ana Bilim Dalı
Uygulamalı Matematik

İletişim

E-posta
mkurulay@yildiz.edu.tr
Diğer E-posta
muhammetkurulay@gmail.com
Web Sayfası
https://scholar.google.com.tr/citations?user=yTk8FeQAAAAJ&hl=tr
İş Telefonu
+90 212 383 4598
Fax Telefonu
+90 212 383 4590
Ofis
A235
Posta Adresi
Yıldız Teknik Üniversitesi, Kimya Metalürji Fakültesi,Matematik Mühendisliği, Davutpaşa Kampüsü Esenler/Istanbul