Genel Bilgiler

Biyografi

* Yanılgı insanlar içindir; ancak silginiz kaleminizden önce bitiyorsa, fazlaca yanlış yapıyorsunuz demektir (J. Jenkins). ........Unutmayınız ki; bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir (Francis Bacon).


**Nadir Çeliköz 1966 yılında Çorum'da doğdu. Sırasıyla İnkılap ilkokulunu, Atatürk Ortaokulunu ve Çorum Lisesini bitirdi. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde (EPÖ), Y Lisans Eğitimini Ankara Üniversitesinde (EPÖ) ve Doktora Eğitimini ise Hacettepe Üniversitesinde (EPÖ) tamamladı.1991-1992 eğitim-öğretim yılında Çankırı Anadolu Öğretmen Lisesinde bir yıl Meslek Dersleri öğretmenliği görevinde bulundu. 1992 yılında Ankara Üniversitesinde Yüksek Lisansa başlarken, aynı yıl Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde de Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Gazi Üniversitesinde yaklaşık on yıl araştırma görevliliği ve beş yıllık öğretim görevliliği deneyimlerinden sonra 2005 yılında, Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesine Yardımcı Doçent olarak atandı. Selçuk Üniversitesinde Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Eğitim Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Enstitü Müdür Yardımcılığı, Ölçme-Değerlendirme Fakülte Kurulu Başkanlığı, Öğretmenlik Uygulaması Fakülte Koordinatörlüğü gibi görevlerde bulundu. 2012 Yılında Doçent olan Çeliköz, 2013 yılından itibaren YTÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü EPÖ Anabilim Dalında çalışmaktadır. Ulusal ve uluslararası indekslerde taranan çok sayıda eseri (kitap, makale, bildiri) bulunan Çeliköz, 2015 yılında "Ülkemizin en başarılı 2000 bilim insanı listesinde"  de yer almıştır.

Kurum Bilgileri

Birim
Eğitim Fakültesi
Bölüm
Eğitim Bilimleri
Ana Bilim Dalı
Eğitim Programları ve Öğretim

İletişim

E-posta
ncelikoz@yildiz.edu.tr
Web Sayfası
nadircelikoz.com
Fax Telefonu
+90 212 383 4808
Ofis
EĞİTİM FAKÜLTESİ 3. KAT B-320
Posta Adresi
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Davutpaşa Cad., 34210 Esenler, İstanbul, Türkiye