Genel Bilgiler

Biyografi

1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği‘nden mezun oldu ve İTÜ Fen Bilimleri Metalürji Mühendisliği Malzeme Anabilim Dalında 1994 yılında lisansüstü eğitimini, 2001 yılında doktorasını bitirdi. 1990 yılında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi( MAM ) Malzeme Bölümünde araştırmacı olarak çalışma hayatına başlamıştır. 13 yıllık MAM çalışma hayatının. 2012 ve 2013 yıllarında 1.5 yıl süre ile Malzeme Enstitüsü Md. Yrd. olarak görev yapmıştır.  2016-2017 yılında TÜBİTAK-BİLGEM UEKAE Elektro-optik Laboratuvarında lazer malzeme etkileşimi konusunda 1 yıl süre ile danışmanlık yapmıştır. Halen TÜBİTAK TEYDEB METATEG Kurul üyesidir.

 

Belçika Gent Üniversitesi’nde,   Hollanda’nın Eindhoven Üniversitesi bünyesindeki TNO-CTK araştırma merkezinde, ABD PENSTATE Üniversitesi PM/LAB’da,   IOWA State Üniversitesinde araştırmalarda bulunmuştur. 

 

2010 -2013 yılları arasında Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesinde Yrd. Doç olarak Makine Müh. Böl. Görev yapmıştır. 2015 Yılı başından beri Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Bölümünde doçentlik olarak görevini sürdürmektedir.

Savunma sanayi, Üniversiteler ve ulusal ve uluslararası birçok firma için seramik ürünler üretmiştir. Çalışmalarını son zamanlarda Katmanlı üretim teknolojileri ve teknik seramiklerin işlenmesine yoğunlaştırmıştır

Kurum Bilgileri

Birim
Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi
Bölüm
Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği
Ana Bilim Dalı
Gemi Makineleri